Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „wesprzeć” w wypadku błędnego przelewu

Prasóweczki

Teraz bank musi „pomóc” w sukcesu błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne dane na przelewie). Bank będzie odpowiedzialny pomóc nam w takim wypadku. Usługę ta zatrzymywać się a będzie do kontaktu z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podjęcia danych personalnych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „pomóc” w sukcesu błędnego przelewu

 

Nie znam lub mieliście wtedy w działaniu sytuację, w jakiej przesłaliście pieniądze na niskie konto. Ja był taką przygodę dwa razy, w obecnym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze winni byliśmy na silną opinię obcej głowy i trochę szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na zły numer konta, bowiem taki dany był na FV. Szczęście w nieszczęściu, że nr konta (błędny) na które przelałem pieniądze nie żył również zwrócił mi je automat bankowy. W innym przypadku wymagał jednak skontaktować się z klientem konta i wnosić o zwrot. Całe szczęście, iż go umiał.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca ostatniego roku procedura zwrotu pieniędzy w sukcesu przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie był obowiązek nam pomóc. W planie bank ma cel podjąć imprezę w ruchu 3 dni od zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz zagraniczni bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na wstępie na konto techniczne w banku, a dopiero po do właściciela.

Po otrzymaniu poradzie od banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Jeśli ona nie nastąpi, to bank na nasz projekt musi dostarczyć nam duże dane osobowe posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu ma konto w pozostałym banku, toż ostatni bank ma 3 dni na danie takich danej do własnego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli zastosujemy je do własnych celów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Oraz na obecnym trochę dużo osoba banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem natomiast w sukcesu mienia dokładnych informacjach oraz dokumentacji całej sytuacji myśl będzie dość oczywista, przynajmniej nie wiem ile powinien w takich przypadkach odkładać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na nasz wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Wyobrażam sobie jednak, że potrafiło wówczas być zastosowane przez „cwaniaków” w drugi sposób. W jakimś razie jest ostatnie doskonała zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z błędnych przelewów, które wszystkiemu potrafią się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments